KOBIDO - japoński masaż twarzy


W języku japońskim ko-bi-do znaczy "stary sposób na piękno" oraz „droga do naturalnego piękna” i właśnie to jest istotą zabiegu znanego już od XV wieku. Rytuał kobido jest jedną z najbardziej zaawansowanych technik masażu twarzy na świecie. Określany jest także jako niechirurgiczny lifting twarzy, a sam w sobie pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Kobido to głęboki masaż twarzy, który w całkowicie naturalny sposób odwraca i spowalnia proces starzenia. To kombinacja tradycyjnych metod masażu i technik ruchów rąk. Łączy w sobie ruchy powolne i głębokie, w których ważna jest jednocześnie szybkość i precyzja.

Kobido opiera się na wielu złożonych technikach stymulujących, które sprawiają, że skóra twarzy zostaje oczyszczona z toksyn i staje się mocniejsza. Następuje udrożnienie kanałów limfatycznych, polepsza się ukrwienie, a skóra się dotlenia. Co najważniejsze podczas masażu kobido rozluźniamy tkanki, uwalniając napięcia skumulowane w skórze, uelastyczniamy pracę mięśni twarzy i pobudzamy pracę nerwów. Efektem masażu kobido jest naturalny lifting oraz wygładzenie bruzd mimicznych. Twarz staje się bardziej świeża, promienista i emanuje spokojem.


Jak zrobić masaż kobido?

Masaż kobido rozpoczyna się zawsze od demakijażu, należy go bowiem przeprowadzić na oczyszczonej skórze. Tuż po nim wykonywany jest relaksujący masaż i drenaż limfatyczny, co ma na celu pobudzenie krążenia. Kolejnym etapem masażu jest faza liftingująca i modelująca oraz akupresura twarzy. Wywołuje to niemal natychmiastowy efekt liftingu, poprawia krążenie, stymuluje tkanki nerwowe i mięśnie twarzy. Na zakończenie wykonuje się masaż chłodnymi kulami solnymi oraz tzw. facetaping, czyli oklejanie twarzy specjalnymi taśmami.

Sesja kobido zawsze zaczyna się od powolnych ruchów, które mają wprowadzić człowieka w stan głębokiego odprężenia. We właściwym momencie następuje przejście do masażu karku i barków, co poprawia krążenie w szyi, a skóra rozpoczyna proces regeneracji. Dopiero po drenażu limfatycznym przechodzi się do typowych technik masażu kobido, które są bardziej intensywne, muszą więc być wykonane w sposób zdecydowany, z dużą uważnością. Zachowanie struktury tkanek jest wtedy wyczuwalne pod palcami. Bardziej intensywny masaż twarzy może wywołać odczucia na granicy bólu, ale efektem nigdy nie powinny być siniaki ani otarcia.

Jakie są korzyści masażu kobido?


Masaż kobido wykonywany regularnie może wywołać efekt naturalnego odmłodzenia, którego efekty widać już po kilku tygodniach. Skóra nabiera żywszego koloru, staje się bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki mimiczne ulegają wyraźnemu spłyceniu. A oto kilka dodatkowych korzyści, jakie może dać Ci zabieg kobido:
- niweluje napięcie mięśniowe, które w dużej mierze jest odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek
- zmniejsza oznaki starzenia się skóry
- sprawia, że odzyskujesz zdrowy i zrelaksowany wygląd
- wspomaga naturalne procesy oczyszczania skóry
- pobudza metabolizm komórkowy, co przyspiesza proces regeneracji skóry
- stymuluje skórę w produkcji kolagenu i elastyny

Dla kogo wskazany jest zabieg kobido?

Kobido to masaż dla ludzi, którym zależy na zdrowym i młodym wyglądzie, a którzy nie chcą korzystać z inwazyjnych technik medycyny estetycznej. Jest to masaż dla osób borykających się z takimi problemami jak sucha i wiotka skóra, której przyda się lifting i ujędrnienie. Warto skorzystać z zabiegu kobido także w przypadku gdy Twoim celem jest:

- likwidacja stresu i napięć mięśniowych twarzy oraz okolic szyi i barków
- pozbycie się ściskoszczęku oraz nocnego zgrzytania zębami
- spowolnienie procesu starzenia

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania kobido?

Osoby korzystające z innych zabiegów kosmetycznych, decydując się na masaż kobido powinny przede wszystkim zachować pewien odstęp czasowy, zanim przyjdą na zabieg. Dotyczy to również inwazyjnych zabiegów z zakresu ortodoncji. Kobido nie jest wskazane dla osób z:

- podwyższoną temperaturą ciała
- niezagojonymi ranami lub otarciami skóry
- opryszczką
- stanem zapalnym skóry
- wysokim nadciśnieniem tętniczym
- trądzikiem
- zagrożoną lub zaawansowaną ciążą

Jeśli chodzi o odstęp między zabiegami kosmetycznymi, to np. po zabiegu botoksu należy odczekać przynajmniej 2 tygodnie. Osoby z cerą naczynkową mogą poddać się masażowi kobido. Masaż wykonywany jest wówczas z mniejszą intensywnością.

Jakie są efekty masażu kobido?


Pierwsze efekty masażu kobido można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Przy czym wcale nie trzeba korzystać z niego często. Dużo ważniejsza jest regularność. Regularne stosowanie kobido daje następujące efekty:

- ujędrnia skórę i sprawia, że ma zdrowszy wygląd
- spłyca zmarszczki i bruzdy mimiczne
- niweluje worki pod oczami
- podnosi opadające kąciki powiek
- łagodzi bóle głowy
- likwiduje sztywność karku i szyi
- zmniejsza opuchliznę
- relaksuje i odpręża
- zmniejsza poziom stresu
- poprawia jakość snu
- reguluje ogólny bilans energetyczny całego ciała

Czas masażu: 75min

Cena: 200zł

Kiedy wykonywać zabieg kobido?

Masaż kobido można wykonywać przez cały rok. Optymalną porą jest popołudnie lub wieczór. Nie ma jednak żadnych ograniczeń co do pory dnia.

Skontaktuj się

Wszystkich chętnych włączyć nowy element do rutyny dbania o zdrowie i wygląd zapraszam na masaż kobido Warszawa Fort Piontek, lok. 205, II piętro, ul. Modlińska 310/312, 03-152 Warszawa, Białołęka (szklane wejście pod banerem Mao Company). Proszę o wcześniejsze umówienie pod nr. tel. 530 766 747, mailowo: cialoswiadomosci@gmail.com, przez Booksy: cialoswiadomoscimartairzycka.booksy.com lub przez fanpage na Facebooku.
Zapraszam serdecznie, Marta.